Masáže

Prožít příjemný den se pomalu stává těžší a těžší. Každodenní povinnosti, stres a napětí se nenápadně ukládají do našich těl. Nemůžeme se tedy divit, že se nám tělo po určité době začne „hlásit“ různými bolístkami. Bolest beder, těžké nohy, napětí krční páteře, problematičtější trávení a pokožka, nespavost či podrážděnost bývají mezi prvními upozorněními. Při masáži si můžete příjemně odpočinout a zároveň předcházet či odstraňovat tyto nepříjemné projevy.

Těším se na vás, Lucie.

Lymfatická masáž

Jemná masážní technika se speciálními hmaty, které se provádí určitým přítlakem a tempem v přesně stanoveném sledu. Dochází při ní k rozpohybování toku lymfy (mízy) a celého lymfatického systému v těle. Masáží se dopomáhá k odstraňování odpadních, toxických látek a odstraňování otoků (lymfedémům). Tím dochází k odlehčení, uvolnění a regeneraci celého imunitního systému. Je vhodná pro osoby se zatížením končetin dlouhým stáním, sezením, v rámci rekonvalescence po různých onemocněních. Manuální lymfodrenáž pomůže tak nejen s otoky končetin a jejich léčbou, redukcí celulitidy, akné, ale i s celkovou detoxikací a posílením organismu. Tato velmi příjemná masážní technika prokrví kůži, čímž podpoří revitalizaci kůže a zpomalí projevy stárnutí, preventivně působí na tvorbu vrásek i pigmentových skvrn. Na rozpohybování stagnující lymfy postačí 3–5 návštěv, 1–2x v týdnu. Při problémech s celulitidou a při formování postavy je třeba kůra minimálně 10 návštěv a následné udržování pohybu lymfy 1x měsíčně. Po masáži není vhodné podstupovat zvýšenou fyzickou zátěž.

Reflexní masáž plosek nohou

Velmi příjemná masáž jedné z nejvíce namáhaných i když často opomíjených částí lidského těla. Masáž celého chodidla je uvolňující a relaxační procedurou, kterou si může dopřát každý člověk. Také je ovšem možné cíleně pracovat s ploskami nohou a stimulovat ozdravné procesy v celém těle v rámci reflexní terapie. Chodidla jsou v podstatě mapou těla a je možné přes jednotlivé reflexní zóny ovlivňovat do jisté míry zdravotní stav. Masáží chodidel lze docílit pozitivních výsledků např. u depresí, následků stresu, bolestivých onemocnění svalů a kloubů, včetně páteře, bolestí hlavy či vylučovacích obtíží neinfekčního původu. Reflexní masáž nohou tedy představuje účinný způsob, jak zmírnit bolest či pomoci obnovit přirozenou tělesnou rovnováhu a duševní pohodu. Klient odchází s doporučeními pro domácí samoošetřování.

Aromaterapeutická holistická masáž

Holistická aromaterapeutická masáž je ošetření celého těla od konečků prstů dolních končetin až po pokožku hlavy. Jedná se o systém speciálních hmatů a technik, které respektují nejen fyziologii člověka, lymfatický a krevní oběh, ale také průběh meridiánů a tok energie v těle. Tato technika v kombinaci s vysoce kvalitními rostlinnými a éterickými oleji, které jsou během ošetření užívány, tvoří dokonalou masáž, harmonizující fyzické, duševní i duchovní zdraví člověka. Vzhledem k široké škále éterických olejů a jejich specifického působení, je tato masáž vhodná při ošetření mnoha obtíží. Eliminuje bolesti různého původu – od svalových, kloubních až po různé bolesti hlavy. Velice dobře harmonizuje nervovou soustavu, uvolňuje, navozuje hlubokou relaxaci, zbavuje stresu, ulevuje při psychosomatických obtížích. Zmírňuje a odstraňuje projevy premenstruačního syndromu. Pomáhá rozproudit lymfatický tok, čímž startuje a podporuje detoxikační procesy v těle. Díky kvalitním rostlinným olejům regeneruje, vitalizuje a vyživuje pokožku celého těla. Samotné masáži předchází krátký rozhovor – prvotní diagnostika, na základě které je proveden výběr éterických olejů dle individuality klienta. Zkrácené masáže obsahují ošetření různých částí těla v návaznosti na diagnostiku či preferenci klienta. Po masáži není vhodné podstupovat zvýšenou fyzickou či psychickou aktivitu.

Marma masáž

Marmová masáž je velice jemná a hluboce uvolňující masáž. Marmy jsou centra s vysokou koncentrací energie s lokalizací po celém těle, která řídí psychické i fyzické procesy. Marmové body fungují, jako jeden ze systémů rozdělování energie v organismu a jejich účinky jsou velmi komplexní. Dotek na „marmě“ ovlivňuje celé energetické a orgánové systémy. V marmových bodech se mohou celá léta usazovat toxické látky, napětí a negativní emoční energie. Správnou manipulací, ke které patří tlakové metody, použití éterických olejů či drahých kamenů, lze dosáhnout odstranění blokád a zlepší se celková průchodnost životní energie. Masáž může být celotělová, ovšem je vhodnější pracovat na několik segmentů, jelikož se dotýkáme hlubokých vrstev. Masáží je docíleno hluboké relaxace a je vhodné nechat doznít účinky této procedury, které můžete vnímat ještě několik dní. Neplánujte si prosím bezprostředně po této masáži psychicky či fyzicky náročnou činnost.

Individuální masáž

Další variantou masáže je procedura složená z různých nabízených podporujících se technik. Je klientovi navržena na základě individuálních potřeb. Ošetření je vedeno dle aktuálního stavu a jeho osobních preferencí. Pokud není čas nebo z jiného důvodu není vhodná celotělová masáž, jsou na výběr kratší částečné masáže. Velmi často se dostáváme s klientem do míst, která jsou prvnímu pohledu skrytá a je vhodné si o nich po masáži popovídat. Umožnit klientovi jiný úhel pohledu na situaci. Samozřejmě je zcela na něm, jak s informacemi naloží. Obecně se dá říci, že i „pouhá“ masáž, může být velmi silným nástrojem pro nastartování vrozených sebeozdravných procesů.

 

cenik-masazi

Overlay Container Column 1

Wesce sit amet porttitor leo. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Quisque interdum, nulla sit amet varius dignissim Vestibulum pretium risus

Overlay Container Column 2

Wesce sit amet porttitor leo. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Quisque interdum, nulla sit amet varius dignissim Vestibulum pretium risus

Overlay Container Column 3

Wesce sit amet porttitor leo. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Quisque interdum, nulla sit amet varius dignissim Vestibulum pretium risus

© 2021 HM hair&beauty - Tvorba www stránek & SEO © illusion pictures s.r.o.